Christoffel Park Curacao
Ook degenen die interesse hebben in cultuur en historie komen in het Christoffelpark aan hun trekken. Plantage Savonet is de eerste echte plantage die op Curaçao is aangelegd en er is dus intensief aan landbouw gedaan. Dit is nog duidelijk te zien aan het irrigatiesysteem. Al lopend door het park komt u vele putten, dammen en watermolens tegen. Er werd onder andere vooral veel aloë, de indigoplant (gebruikt voor het maken van ‘blauwsel’ om de witte was goed wit te houden), maïs, katoen en bonen verbouwd. Op Savonet waren er veel koeien en schapen die een overvloed aan melk produceerden. Verder bezat Plantage Savonet heel wat pluimvee. Ook het Landhuis Savonet en Landhuis Zorgvlied (gelegen aan het berggedeelte van het park) zijn de eerste landhuizen die gebouwd zijn op het eiland, in de achttiende eeuw. Van Landhuis Zorgvlied zijn helaas alleen nog maar ruïnes over. Wel staat, een paar honderd meter ten noorden van
Er zijn acht wandelroutes waarvan de meest avontuurlijke de klim op de Christoffelberg is. Het is aanbevolen dit vooral in de vroege ochtend te ondernemen, daar de zon anders onverbiddelijk is. Voor diegenen die liever per auto het park bezichtigen, zijn er vier routes. De route door het Savonetgedeelte van het Park is onlangs geheel geasfalteerd en dus gemakkelijk begaanbaar.
Toegangsprijzen Per persoon Naf. 17,50 Local rate (I.D. tonen) per persoon Naf. 7,50 Persoonlijke gids Naf. 35,00 Groepen van 6 personen of meer Naf. 15,00 per persoon en gratis gids!
|
|||||||||||||||||||||||